kepekli beyaz tahin, beyaz kepekli tahin

kepekli beyaz tahin, beyaz kepekli tahin

Kepekli beyaz tahindir, susam kabuklarını tamamen soyulmadığı için, tam beyaz renkte değildir, vitamin kabuklarında olduğu için özellikle kepekli beyaz tahin olarak üretilir.Bozkır beyaz tahini yada kepekli Bozkır tahini.


Kepekli beyaz tahin    beyaz bozkır tahini   (  gri tahin  )

Kepekli beyaz tahin yada gri tahin bizce beyaz bozkır tahini susam kabukları tamamen alınarak yapılan ve bozkır tahini ne oranla susam daha az kavrularak yapılan tahindir.Renk olarak beyazımsı renktedir. gri tahin de diyenler var beyazımsı tahin de.beyaz tahin yada gri tahin susam az kavrulur diğer adıda bundan dolayı çiğ tahin, helvanın ana maddesidir.

“Artık Bozkır tahini lüx restorantlarda, piyazlarda, kahvaltılarda ve yemeklerden sonra mükemmel bir lezzet olarak sunulmaktadır.”  Hakiki Bozkır Tahini.   

beyaz-tahin

Bozkır tahini , çiğ tahin yada beyaz bozkır tahini olarak anılan beyaz bozkır tahinidir.beyaz kepekli tahindir.

bozkır tahini, tahin, kepekli bozkır tahini, kepeksiz bozkır tahini, çifte kavrulmuş bozkır tahini, çifte kavrulmuş tahin, tahin pekmez, kepekli tahin * kepeksiz tahin *çifte kavrulmuş tahin ** haşhaş ezmesi * köpük helva ** üzüm pekmezi * andız pekmezi * gölge kurusu yeşil üzüm ** kuru üzüm * kecimen * harnup pekmezi ** keçi boynuzu pekmezi * hakiki süzme bal ** hakiki yayla balı ** petek bal *** mumsuz bal *** kara kovan balı * kütük balı ** hakiki üzüm pekmezi * meşhur bozkır tahini ** bozkır balı

bozkır tahini

 

Comments are closed.